propozice

Propozice

Hrací plocha: hraje se turnajově za účasti 6ti družstev na dvou minihřištích 20 x 30m. Vymezení hřiště je pomocí nízkých barevných met, zároveň je možné využít autové čáry nebo čáry vymezující pokutové území a půlku hřiště. Pokutové území je vymezeno pomyslnou čárou ve vzdálenosti 5,5m od brankové čáry, přes celou šířku "minihřiště". Značka pokutového kopu je ve vzdálenosti 5m od brankové čáry.

Počet hráčů : hraje se s 4 hráči v poli a brankářem Hrací doba : 2 x 10 minut (3 utkání) nebo dle domluvy trenérů

Míč : hraje se s míčem o velikosti č.3 (hmotnost 250-310g, obvod 57-62cm)

Branky : 5 x 2 m

Střídání hráčů : letmé (hokejové) bez striktních omezení.

Hra brankáře : Je-li míč za hry, uvádí jej do hry zpět brankář z prostoru pokutového území a to buď výhozem nebo výkopem z ruky ale jen na vlastní polovinu hřiště. V utkáních mladší přípravky lze použít zpětnou přihrávku ( malou domů).

Osobní tresty : Hráčům přípravek se osobní tresty neudělují. Při nesportovním chování či hrubém zákroku může rozhodčí hráče dočasně vyloučit na 5 minut, jeho místo může zaujmout další hráč.

Standardní situace : Rozehrání ze strany (autové vhazování) se provádí nohou. Lze přihrát spoluhráči nebo rozjet akci sám bez přihrávky. Hráč, který provádí aut nemůže přímo dosáhnout branky.

Startovné: 1500 Kč / tým včetně oběda

Hráči: narozené roku 2008 a mladší

Místo konání: tréninkové fotbalové hřiště - ulice Na Obci nebo Široká